Baza oferty pracy

Informatyk – Administrator Uczelnianej Sieci Komputerowej - NOWY TERMIN

Data: 27.09.2023

Numer referencyjny: 18/2023
Miejsce pracy: Akademickie Centrum Informatyki
Rodzaj umowy: umowa o pracę (3 miesięczny okres próbny)
Wymiar etatu: pełny etat
Jednostka organizacyjna: Akademickie Centrum Informatyki
Termin składania ofert: 30-11-2023 15:00:00
Termin rozstrzygnięcia konkursu: 15-12-2023 15:00:00
Planowy termin zatrudnienia: 01-01-2024

Miejsce pracy: Akademickie Centrum Informatyki – Serwerownia
Stanowisko: Informatyk – Administrator Uczelnianej Sieci Komputerowej
Planowy termin zatrudnienia: 01-01-2023

Wymagania / oczekiwania:

  • Wykształcenie wyższe.
  • Bardzo dobra znajomość systemu operacyjnego Windows 7/10/11 oraz pakietu Office.
  • Umiejętność rozwiązywania problemów związanych z konfiguracją sprzętu komputerowego i oprogramowania.
  • Umiejętność rozwiązywania problemów związanych z konfiguracją sprzętu sieciowego.
  • Dobra znajomość konfiguracji urządzeń Cisco Systems, wymagana wiedza na poziomie CCNA (dodatkowe punkty za posiadanie certyfikatu CCNA lub wyższego)
  • Dodatkowo dobrze widziana będzie znajomość systemów Palo Alto, NacView, Cisco Prime, WLC, Meraki, VMware
  • Kreatywność, punktualność, dyspozycyjność, rzetelność.
  • Umiejętność pracy w zespole, radzenia sobie ze stresem, wysoka kultura osobista.
  • Zaangażowanie w wykonywanie powierzonych obowiązków.
  • Otwartość/gotowość do dokształcania się i zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym czytanie dokumentacji i komunikację z supportem technicznym.

Zakres obowiązków:

  • Planowanie, konfiguracja i utrzymanie ciągłości działania sieci Uczelnianej Sieci Komputerowej.
  • Administrowanie siecią bezprzewodową (Eduroam).
  • Administrowanie domenami adresowymi IP.
  • Administrowanie urządzeniami zapewniającymi bezpieczeństwo USK.
  • Planowanie i realizacja wdrożeń w zakresie bezpieczeństwa sieci i systemów.
  • Zapewnienie stałego dostępu do Systemów Informatycznych UBB oraz do ogólnoświatowej sieci Internet.
  • Zapewnienie łączności do naukowych baz danych oraz do akademickich ośrodków obliczeniowych (PIONIER, GEANT itp.) poprzez sieć komputerową.
  • Planowanie, projektowanie i dopuszczanie do użytku fragmentów USK.
  • Opracowanie dokumentacji technicznej USK.
  • Współpracę z regionalnymi i ogólnopolskimi operatorami sieci komputerowej.
  • Koordynacja działań w zakresie cyberbezpieczeństwa w tym współpracę z jednostkami krajowymi odpowiedzialnymi za cyberbezpieczeństwo.
  • Prowadzenie bieżącej dokumentacji USK oraz pozostałych systemów, wsparcie w zakresie ich inwentaryzacji.
  • Opracowanie i wdrażanie planu bezpieczeństwa i kopi zapasowych oraz postępowania w sytuacjach awaryjnych na administrowanych serwerach i urządzeniach.
  • Wykonywanie zadań wynikających z bieżących potrzeb na zlecenie kierownika ACI.

Co oferujemy?

  • 13 pensję,
  • Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych,
  • dostęp do grupowego ubezpieczenia medycznego i na życie,
  • dostęp do specjalistycznych szkoleń,
  • dofinansowanie do wypoczynku letniego.

Uwzględniamy możliwość pracy hybrydowej.

Rozmowa kwalifikacyjna będzie prowadzona z wybranymi kandydatami. W czasie rozmowy będzie oceniana wiedza teoretyczna i praktyczna (test związany z konfiguracją urządzeń)

Pliki do pobrania
ogloszenie-8-2023-ath.pdf 843.95KB [ .pdf ]